Tarih: 20 Mayıs 2016

Askerlik Sorgulama

Askerlik Sorgulama

Askerlik Sorgulama İşlemi

Bu sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden askerlik sorgulama işleminiz için ilk olarak alt kısımda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

İnternet üzerinden askerlik sorgulama işlemi için açılan sayfa içerisinde sorgulama işleminizi yapabilmeniz için E-Devlet şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

 Askerlik sorgulama nasıl yapılır?

Eğer E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesine giderek iki TL karşılığında bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptığınız takdirde İnternet üzerinden askerlik sorgulama işleminizi tamamlayarak sadece birkaç dakika içerisinde askerliğiniz ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilme olanağına sahip olabilirsiniz.

 

Askerlik Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ.

Etiketler:

Yorumlar

  1. yüksel aksoy diyor ki:

    14-01-1965 doğumluyum ssk 4a lıyım işe giriş 01-08-1989 yatan prim gün sayım 4500 askere gidiş dönüş tarihim 1986-1988 —–550 gün askerlik yaptım askerliği ödersem ne zaman emekli olurum.

    1. Admin diyor ki:

      Askerliğinizi işe girişten önce yaptığınız için, borçlandığınız gün sayısı kadar SSK giriş tarihiniz geriye çekilir. Yani 01.08.1989 tarihinde işe girdiyseniz, bu tarihi 550 gün geriye çekme şansınız bulunmaktadır.

Yorum Yaz