Tarih: 03 Ağustos 2014

BAĞ-KUR SİCİL NO

BAĞ-KUR SİCİL NO

Bağ-Kur Sicil No Sorgulama

Bağ-Kur sicil no öğrenme işleminiz için E-SGM uygulamasını kullanabilirsiniz. E-SGM uygulamasına erişim sağlayabilmek ve Bağ-Kur sicil no öğrenme işleminiz için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfa içerisinde yer alan sorgulama sayfasında şifresiz olarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilme olanağına sahip olmaktasınız. Sayfa içerisinde yer kimlik numaranız, nüfusa kayıtlı olduğu il, kimliğinizde yazan cilt numarası ve doğum tarihi sorularını doğru bir şekilde cevaplamanız gerekmektedir.

Daha sonra en alt kısımda yer alan güvenlik kodunu da girerek sorgula sekmesine basmanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde sağ kısımda yer alan listenin en başındaki tescil kaydı tespiti seçeneğine daha sonra açılan alt kategoriler içerisinden tescil kaydı tespiti 4A seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Böylece Bağ-Kur sicil no öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet BAĞ-KUR Sicil No Sorgulama

Bağ-Kur sicil no sorgulama işleminizi internet üzerinden öğrenebilmek için alt kısımda yer alan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde E-Devlet şifrenize ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise herhangi bir PTT şubesinden iki TL karşılığında temin edebilirsiniz.

Açılan sayfa içerisinde yer alan kimliğimiz şimdi doğrula seçeneğine daha sonra E-Devle şifresi ile giriş sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılan giriş sayfasında da kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi girdikten sonra giriş sekmesine basmanız gerekmektedir. Böylece E-Devlet sistemi sizi otomatik olarak Bağ-Kur sicil no sorgulama sayfasına yönlendirecektir.

Bağ-Kur Sicil No Sorgulama için TIKLAYINIZ.

Etiketler:

Yorumlar

  1. ahmet diyor ki:

    1993 te sıgotalıyım 4 yılık bağkurum var hale calışmateyım askerlık bucumı ödersem nezaman emeklı ulurum sıze kulahıgelsın

    1. Admin diyor ki:

      Bunu yukarıdaki linkten günleri sorgulayarak emeklilik şartlarınız ile karşılaştırmalısınız.

Yorum Yaz


− 1 = iki