Tarih: 03 Ağustos 2014

BAĞ-KUR YAPILANDIRMA

BAĞ-KUR YAPILANDIRMA

Türkiye’de Bağ-Kur’dan sigortalı olan ve çok fazla prim borcu olan yurttaşımız vardır. Yüksek faiz oranlarıyla gün geçtikçe artan prim borçlarının ödenmesi çok zor bir hal alabilmektedir.Bu yüksek prim borçlarının üstesinden gelmek amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu bir değişiklik yapmıştır. Bu değişiklik Bağ-Kur yapılandırma adını almıştır.Peki bu Bağ-Kur yapılandırma nedir?

Bağ-Kur Yapılandırma Nedir?

Bağ-Kur yapılandırma uygulamasıyla birlikte Bağ-Kur prim borcu olan yurttaşlarımız prim borçlarını yapılandırıp çok daha kolay ödeme planlarıyla Bağ-Kur prim borçlarını ödeyebilmektedirler.Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunmak gerekmektedir.Yapılan başvuru ile birlikte hazırlanacak olan ödeme planına uyulmayıp aksatıldığı takdirde bu yurttaşların Bağkur yapılandırma uygulamasından yararlanması mümkün olmamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

 1. Aynur diyor ki:

  1994-2001 yılları arasında 732701984 sicil no ile prim ödedim.Daha sonra 2010 yılından itibaren başka sicil no ile tekrar ödeme yaptım.Ama sistemde ilk ödediğim primler gözükmüyor.Ne yapmam gerekiyor…Teşekkürler.

  1. Admin diyor ki:

   SGK ya başvurmalısınız Aynur Hanım, orada görünecektir.

 2. Atilla diyor ki:

  2014 bag-kur yapılandırma ne zaman olacak?

  1. Admin diyor ki:

   Bu konu hakkında bilgilendirme bulunmuyor Atilla Bey.

Yorum Yaz


7 + = dokuz