Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA

E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA

E-Devlet Askerlik Sorgulama İşlemi

E-Devlet askerlik sorgulama işleminiz için ilk olarak E-Devlet şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır. E-Devlet askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak PTT şubelerine kimliğiniz ile birlikte giderek iki TL karşılığında E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Daha sonra yazının devamında vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak E-Devlet sisteminin direkt olarak askerlik sorgulama sayfasına erişim sağlayabilirsiniz.

 Sorgulama Nasıl Yapılır?

Açılan sayfa içerisinde ilk olarak kimliğimiz şimdi doğrula sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde de E-Devlet şifresi ile giriş sekmesine daha sonra kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek giriş sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Böylece E-Devlet sistemi sizi direkt olarak E-Devlet askerlik sorgulama sayfasına yönlendirecektir. Burada askerlik sınıflandırmanız bulunmakta ise doğrudan gösterilecektir.

 Askerlik Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

  1. hasan diyor ki:

    ben kasım ayında askerlikten ön çürük raporu altım raporun aslı en yakın zamanda size ulaşacak dendi ama hala elmedi bunu nerden sorgulayabilirim acaba

    1. Admin diyor ki:

      İnternet üzerinden sorgulanmamaktadır Hasan Bey.

Yorum Yaz


8 − altı =