Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET DAVA SORGULAMA

E-DEVLET DAVA SORGULAMA

E-Devlet sisteminden devlet kurumları ile birçok işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlemlerden biri olan E-Devlet dava sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz. E-Devlet sisteminde dava sorgulamanızı yapabileceğiniz gibi SSK sorgulama, emeklilik hesaplama, BAĞ-KUR borç sorgulama işlemlerinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı kapsamında yapacağınız E-Devlet dava sorgulamada davacı veya davalı her şekilde bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Zorunlu olmadığınız sürece mahkemeye gitmeden davanız hakkındaki bilgilere bu uygulama ile ulaşabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz bilgiler ile bu işlemi zaman kaybetmeden yapabilirsiniz.

E-Devlet Dava Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız bu işlemler için öncelikle bir E-Devlet şifresi edinmelisiniz. E-Devlet şifresini en yakın bir PTT şubesine başvurduktan sonra 2 TL ücret ödeyerek alabilirsiniz. Bu alacağınız şifre ile E-Devlet dava sorgulamanızı aşağıda belirtilen işlemleri sırasıyla uygulayarak yapabilirsiniz. Öncelikle aşağıda size vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız.

  1. Yeni açılan sayfada ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmında kimliğinizi doğrulayınız.
  2. Kimlik doğrulama işleminden sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  3. Son olarak sisteme giriş butonuna basınız.

Bu işlemlerin sonuna E-Devlet dava sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Dava Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


9 − yedi =