Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET İLK GİRİŞ

E-DEVLET İLK GİRİŞ

E-Devlet vatandaşların devlet kurumlarına gitmesine gerek kalmadan internet üzerinden işlemlerini yapabilmeleri için geliştirilmiş bir sistemdir. Bu yazımızda size E-Devlet ilk giriş ile bu sisteme nasıl giriş yapacağınız ile ilgili bilgiler vereceğiz. E-Devlet ilk girişinizi üç şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine şifreniz ile ve mobil imza ile girebileceğiniz gibi elektronik imza  ile de giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet İlk Giriş Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sistemine yukarıda bahsettiğimiz gibi üç şekilde girebilirsiniz. Şifre ile giriş yapacaksanız öncelikle bir E-Devlet şifresi almalısınız. En yakın PTT şubesine başvurarak alacağınız bu şifre için 2 TL bir bedel ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numaranızı aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfaya girdikten sonra işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir sonraki işleminizi yaparken de bu şifreye ihtiyaç duyacağınız için şifrenizi kaybetmemeye özen göstermelisiniz. E-Devlet şifrenizi kaybetmeniz veya unutmanız halinde PTT şubelerinden yeniden alabilirsiniz.

E-Devlet ilk girişinizi mobil imza kullanarak yapmak istiyorsanız bu hizmet iletişim hizmeti veren GSM şirketleri aracılığıyla  yapabilirsiniz. Bu şirketler aylık belli bir ücret karşılığında mobil imza hizmeti vermektedir.

E-Devlet ilk giriş işlemini yapacağınız bir başka yol ise elektronik imzadır. Elektronik imza veren birçok şirket bulunmaktadır ve E-Devlet ilk girişinizi bu şekilde yaptığınızda daha fazla hizmetten yararlanabilirsiniz.

E-Devlet İlk Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


iki × = 8