Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET IMEI SORGULAMA

E-DEVLET IMEI SORGULAMA

Ülkemizde cep telefonlarına uygulanan vergiler yurtdışındakilere oranla daha fazla olduğunu biliyorsunuz. Bu durumda dışarıdan cep telefonunu Türkiye’ de kullanmak üzere almak daha cazip gelmektedir. Fakat bu cep telefonlarının ülkede satışının yapılması yasaktır. Bu elektronik cihazların Türkiye’ de satışının önlenmesi amacıyla bazı önlemler alınmıştır.

Yurtdışından alınan cep telefonlarının kullanılabilmeleri için BTK’ya kayıt işlemlerinin yaptırılması zorunlu tutulmuştur. Eğer yeni bir telefon aldıysanız ve bu telefon yurtdışından getirilmiş ise kaydının yaptırılıp yaptırılmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun yanında  kullanmakta olduğunuz telefonun çalıntı olup olmadığını da E-Devlet IMEI sorgulama sistemi ile öğrenebilirsiniz.

E-Devlet IMEI Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet IMEI sorgulama işleminizi yapabilmeniz için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Bu bağlantı sizi E-Devlete giriş sayfasına yönlendirecektir. Daha sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

  1. Karşınıza gelecek olan sayfaya cihazınızın batarya altı kısmında yer alan IMEI numarasını giriniz. Bunun yanında IMEI numaranızı cep telefonunuzdan “*#06#” ‘i tuşlayarak da öğrenebilirsiniz.
  2. E-Devlet IMEI sorgulama işlemi sayesinde size ait cep telefonunuzun yasal yollar ile yurtdışından getirilip getirilmediğini veya cihazın kayıp/çalıntı olup-olmadığını, cihazınıza ait IMEI numarasını sorgulatarak öğrenebilirsiniz.
  3. Bu işlemlerin sonunda E-Devlet IMEI sorgulamanızı yapmış olacaksınız.

E-Devlet IMEI Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


üç + 3 =