Tarih: 04 Ağustos 2014

E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

E-DEVLET KAPISI GİRİŞ

E-Devlet kapısı birçok devlet kurumunun hizmetlerini biraraya getiren ve vatandaşların bu hizmetlerden kolaylıkla yararlanmasını sağlayan sistemdir. Vatandaşların güvenliğinin de üst derecede sağlandığı E-Devlet kapısı girişi ile ilgili bilgileri ve hizmetleri ile ilgili bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

E-Devlet Kapısı Hizmetleri

  • E-Devlet kapısı girişinizi yaptıktan sonra bütün bilgilerinize ulaşabileceğiniz gibi yeni düzenlemeler ve güncellemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Elektronik hizmet olanağı ile Adalet Bakanlığı mahkeme dava dosya sorgulama, TuvTürk’de araç muayene randevu alma, randevu sorgulama işlemleri yapılırken Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sunmuş olduğu hizmetler arasında SSK hizmet sorgulama, müstehaklık sorgulama, sağlık provizyon sorgulama, BAĞ-KUR borç sorgulama gibi işlemler yapabileceklerinizin bir kısmıdır.
  • Resmi dairelerden değişikliklere dair bilgi mesajı alabilmeniz de bu işlemlerden biridir.

E-Devlet Kapısı Giriş

E-Devlet kapısı giriş için sizden E-Devlet şifresi, e-imza ya da mobil imza istenmektedir. Bu bahsettiğimiz yöntemlerden herhangi birini kullanarak sisteme giriş yapabilir ve yukarıda bahsettiğimiz gibi devlet kurumları ile ilgili birçok işleminizi halledebilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 − = sıfır