Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET KAPISI

E-DEVLET KAPISI

e-devletE-Devlet Kapısı Nedir?

Tüm dünya genelinde teknolojik açıdan yaşanmakta olan gelişmeler ve yenilikler internet üzerinden insanlara pek çok kolaylıklar sunmakta olan olanaklar sağlamaktadır. Günümüz dünyasında internetin bu denli aktif bir şekilde insanlara hizmet etmesi ve yaşamlarını kolaylaştırması nedeni ile ülkemizde devlet tarafından vatandaşlara daha modern ve daha kaliteli bir hizmet verebilmek amacı ile E-Devlet kapısı 2008 senesinde internet üzerinde hizmete açılmıştır.

 E-Devlet Kapısı için Ne Gerekiyor?

Günümüzde artık E-Devlet kapısı ile ülkemizde yer almakta olan tüm bakanlıklar, müdürlükler ve resmi kurumlar ile ilgili pek çok işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet kapısı ile resmi kurumlar ile ilgili olan pek çok işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için ilk olarak herhangi bir PTT şubesinden cüzi bir miktar karşılığında E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. Bu şifre ile sisteme kolay bir şekilde kimliğiniz ile beraber giriş yapa bilirsiniz.

 

E-Devlet kapısı sistemine giriş için dilerseniz e-imza ile giriş, mobil imza ve kimlik kartı ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi ile adli siciliniz, valisi olduğunuz öğrencinin eğitim bilgileri ve sigortanız ile ilgili olarak SSK hizmet dökümü alma gibi pek çok sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapabilme olanağına sahip olabilirsiniz. Eğer E-Devlet kapısı sistemine giriş yapmak ve işlemlerinizi gerçekleştirmek isterseniz alt kısımda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

E-Devlet Kapısı için TIKLAYINIZ.

Etiketler:

Yorumlar

  1. ali diyor ki:

    2013 yılına ait sskk pirimimi ögrenmek isdiyorum

    1. Admin diyor ki:

      Yazının sonundaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Yorum Yaz


× 4 = oniki