Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET MAAŞ SORGULAMA

E-DEVLET MAAŞ SORGULAMA

E-Devlet maaş sorgulama işlemi E-Devlet şifresi kullanılarak E-Devlet uygulaması üstünden hızlıca yapılabilir. E-Devlet uygulaması sayesinde birçok hesaplama ve sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. Maaş sorgulama da bu işlemlerin arasında yer almaktadır. Bu yazımızda E-Devlet maaş sorgulama işleminin ne olduğunu, nasıl yapılacağını, uygulama esnasında nelere dikkat edileceğini anlatacağız.

E-Devlet maaş sorgulama işlemini yaparak ne zaman emekli olacağınızı, emekli maaşınızın ne kadar olacağı, emekli olabilmeniz için gereken bilgilerin neler olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Maaş sorgulama işlemi hem 4A hem 4B hem 4C kategorilerinde sorgulanmaktadır. Bu 3 ayrı kategoride de E-Devlet maaş sorgulama işleminin nasıl olduğunu aşağıdaki başlıkta ayrıntılı olarak vereceğiz.

E-Devlet Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu işlem için bir E-Devlet şifresine gereksinim duyacaksınız. Şifre alabilmek için bir PTT şubesine gidip başvuruda bulunmalısınız. Bu başvurunun ardından 2 TL ücret karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifre alma işleminizi başarıyla tamamladıktan sonra aşağıda maddeler halinde vermiş olduğumuz bilgilerden yararlanarak E-Devlet maaş sorgulama işleminizi tamamlayınız. Yazının altında size 3 ayrı E-Devlet maaş sorgulama linki verdik. Size uygun olanı seçip gereken bilgileri doldurmanız işlemi tamamlamanız açısından yeterli olacaktır.

 1. İlk olarak aşağıdaki linklerden size uygun olanı seçiniz.
 2. Ardından açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız.
 3. T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
 4. Bu işlemlerin ardından ”Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız.

Bu uygulamaların ardından EDevlet maaş sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Maaş Sorgulama 4A İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Maaş Sorgulama 4B İçin TIKLAYINIZ !

E-Devlet Maaş Sorgulama 4C İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

 1. Yaşar Mehmet Taşcı diyor ki:

  27.12.2013 tarihli gelen bağkur 23, basamak maaşım: daha öncekiler 2.166.88 tl iken,son gelen ,2.139.88 tl geldi..Hiç bir sağlık harcaması yokken,bu kesilen 27,00 tl nereye kesildi..Öğrenebilirmiyim??..

  1. Admin diyor ki:

   SGK ya başvurarak öğrenebilirsiniz.

Yorum Yaz


dört − 2 =