Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-DEVLET PLAKA SORGULAMA

E-Devlet plaka sorgulama işlemi de diğer işlemler gibi E-Devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu sayede gereksiz dosya masrafları ödemiyor, uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmıyorsunuz. E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet plaka sorgulama işleminin nasıl yapılacağını aşağıdaki başlıkta size anlatacağız. Lütfen vermiş olduğumuz bilgileri uygulayınız. Bu sayede sorgulama işleminiz başarıyla tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet plaka sorgulama sizin güvenliğiniz açısından da çok önemli bir uygulamadır. Yeni alacağınız araç hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu uygulamaya mutlaka başvurmalısınız. Çünkü alacağınız araç çalıntı olabilir, vize borcu ödenememiş olabilir, herhangi bir suça karışmış olabilir. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak için E-Devlet plaka sorgulama işlemini mutlaka gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca kendi aracınızın da Emniyet Müdürlüğü’ndeki bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu işlemi sisteme E-Devlet şifresi ve aracınızın plaka numarasını girerek yapabilirsiniz.

E-Devlet Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır ?

İlk olarak yazının altında size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Sonrasında ”Kimliğimi Şimdi Doğrula”  kısmında kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Karşınıza çıkan sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Açılan sayfada bir plaka girerek o plaka ile ilgili gerekli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Böylece E-Devlet plaka sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Plaka Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

  1. Metin GÜR diyor ki:

    Babam 25.05.1957 doğumlu. 4a 1871 gün primi, 4b 984 gün primi var ve 600 gün askerlik borcu yarıtıldı. ayrıca 01.01.1988 sigorta girişi var ancak askerlik borçlanması ödendiğinden 600 gün geri sayacak sanırım.3600 günden bu bilgilere göre emeklilik tarihine zaman öğrenebilir miyim.teşekkür ederim:)…

    1. Admin diyor ki:

      Emeklilik hesaplama işlemi için: http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

Yorum Yaz


+ 3 = dört