Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-DEVLET SABIKA KAYDI

E-Devlet Sabıka Kaydı Nedir?

E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işlemini internet üzerinden hiçbir ücret ödemeden yapabilirsiniz. Bu işlemi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu sayade sabıka kaydı almak veya sorgulamak için savcılığa gitmenize gerek kalmayacaktır. Ayrıca bu işlem için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Bu uygulama ile Adalet Bakanlığı tarafından verilen adli sicil kaydı bilgilerinize ulaşabilir ve bilgilerinizin bir kopyasına erişmeniz mümkündür. Yaptığınız sorgulama ile ulaştığınız bilgilerin bir kopyasını alabilir ve bundan sonra yapacağınız işlemlerde kullanabilirsiniz. Şimdi aşağıdaki başlıkta size E-Devlet sabıka kaydı işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

E-Devlet Sabıka Kaydı Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sabıka kaydı işlemini başlatabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek başvuru yapınız. Sizden istenilen 2 TL’yi ödeyiniz ve şifrenizi alınız.

Şifrenizi aldıktan sonra size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” bölümünde kimliğinizi doğrulayınız. Ardından ”E-Devlet Şifresi İle Giriş” kısmına tıklayınız. Açılan sayfadaki T.C kimlik no ve E-Devlet şifresi ile ilgili olan alanları doldurunuz. Daha sonra sisteme giriş yapınız.

Tüm bu işlemlerin ardından E-Devlet sabıka kaydı işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 + altı =