Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-DEVLET ŞİFRESİ ALMA

E-Devlet sistemi ile birlikte çoğu sorgulama ve hesaplama işlemlerini kolayca yapmak mümkündür. Bu sistem sayesinde devlet dairelerinde uzun kuyruklar beklemek ve gereksiz dosya masrafları yapmak zorunda değilsiniz. Bu sistem üzerinden işlemlerinizi yapmak için size gereken tek şey bir şifredir. Aşağıdaki başlık altında size E-Devlet şifresi alma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Verdiğimiz bilgileri adım adım takip ederek E-Devlet şifresi alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Alma işlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet şifresi alma işlemi gayet basittir. Şifreyi alabilmek için size en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Sizden 2 TL tutarında bir ücret istenecektir. Bu ücreti ödedikten sonra şifrenizi öğrenebilirsiniz. Aldığınız şifre ile E-Devlet sitesine girerek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer yeni bir E-Devlet şifresi almak istiyorsanız yine bir PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Fakat bu sefer ödeyeceğiniz ücret 4 TL civarında olacaktır.

E-Devlet şifrenizi unuttuysanız tekrar bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Tekrar bir şifre için başvuru yaparak şifrenizi öğrenebilirsiniz. Fakat bu sefer ödeyeceğiniz miktar 10 TL olacaktır. Bu miktarları ödemek istemiyorsanız lütfen E-Devlet şifrenizi güvenli bir yere koyunuz. Ayrıca bu şifre ile kişisel bilgilerinize ulaşılabilir ve size ait bilgiler başkalarının eline geçebilir.

Yukarıdaki paragraflarda bahsettiğimiz gibi E-Devlet şifresi alma işlemi bu kadar basittir. Şimdi size kolaylık olması açısından ulaşabileceğiniz en yakın PTT şubelerini vereceğiz. Lütfen aşağıdaki linke giriniz.

Size En Yakın PTT Şubeleri İçin TIKLAYINIZ !

Etiketler:

Yorumlar

  1. ahmet diyor ki:

    e devlet şifresi

    1. Admin diyor ki:

      Ahmet Bey yazıda gerekli bilgiler verilmiştir.

Yorum Yaz


sekiz − 1 =