Tarih: 04 Ağustos 2014

E-DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME

E-DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME

E-Devlet sistemi sayesinde birçok sorgulama işlemini internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu sistemde işlem yapabilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyaç vardır. Bu şifreyi size en yakın PTT şubesine giderek alabilirsiniz. Bu işlem için sizden 2 TL civarında bir ücret istenecektir. İşlem ücretini ödedikten sonra şifrenizi kapalı bir zarfın içinde öğrenebilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra sisteme giriş yaparak sorgulama, hesaplama gibi işlemlerinizi halletmeniz çok kolaylaşacaktır. Bu şifreyi güvenli bir yerde tutmanız sizin güvenliğiniz açısından çok önemlidir. Herhangi bir ters durum olması taktirde E-Devlet şifresi değiştirme işlemine başvurmalısınız. Aşağıda size E-Devlet şifresi değiştirme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

E-Devlet Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet şifresi değiştirme için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Girişiniz onaylandıktan sonra size E-Devlet şifresi değiştirme ile ilgili bir uyarı gönderilecektir. Bu işlem gerekli, sizin güvenliğiniz açısından önemlidir.

Eğer E-Devlet şifresi değiştirme işlemini yapamadıysanız ”Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” kısmına giriniz. Yeni açılan sayfada ‘Şifre Değiştir” kısmına gelerek EDevlet şifresi değiştirme işlemini buradan tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Sistemine Girmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 + beş =