Tarih: 04 Ağustos 2014

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR ?

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR ?

Günümüzde Bağ-Kur sorgulama, SSK borç hesaplama, emeklilik hesaplama gibi işlemlerin tümünü internet üzerinden kolayca yapabiliriz. Bu işlemleri E-Devlet sistemi üzerinden yapmak mümkündür. Bu sistemde işlem yapabilmek için bir şifreye ihtiyaç duyacaksınız. Aşağıdaki başlıkta E-Devlet şifresi nasıl alınır sorusuna cevap vereceğiz. Verdiğimiz bilgileri dikkatle uygulamanızı tavsiye ederiz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi her türlü sorgulama ve hesaplama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmektesiniz. Fakat bu sistemde işlem yapabilmeniz için bir şifreye ihtiyaç duyacaksınız. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa kimlik kartınızla birlikte size en yakın PTT şubesine gidiniz. 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenmeniz mümkündür. Bu şifre size kapalı bir zarfın içinde verilecektir.

E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra bu sistemde istediğiniz işlemi yapmanız mümkündür. Artık devlet dairelerinde uzun sıralar beklemek zorunda değilsiniz. Bu sistem sayesinde işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde halletmeniz mümkün hale gelecektir.

Aldığınız bu şifreyi herkesle paylaşmayınız. Bu şifreyi unutmanız veya kaybetmeniz halinde tekrar PTT şubesine giderek şifrenizi tekrar alabilirsiniz. Bu sefer ödeyeceğiniz tutar 4 TL olacaktır. Şimdi aşağıdaki linke tıklayarak E-Devlet sistemine ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Sistemine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

  1. ahmet diyor ki:

    E DEVLET ŞİFREMİ HATIRLAYAMIYORUM NE YAPMALIYIM

    1. Admin diyor ki:

      PTT ye giderek yeni bir şifre almalısınız Ahmet Bey.

Yorum Yaz


× 9 = yirmi yedi