Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET ŞİFRESİ UNUTTUM

E-DEVLET ŞİFRESİ UNUTTUM

E-Devlet; 2005 yılında hayata geçirilmiş ve SSK sorgulamasından, tapu sorgulaması, E-okul öğrenci bilgileri, plaka sorgulama gibi birçok işlemlerin devlet kurumlarına gidilmesine gerek kalmadan internet üzerinden de yapabilecekleri bir sistemdir. Zamanla bu sistemin yaygınlaşmasıyla kullanımının önemi giderek artmaktadır. E-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresi edinmelisiniz. Var ise ve E-Devlet şifresi unuttum diyorsanız eğer aşağıda yapılması gereken işlemleri uygulayarak yeniden şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor ?

Bir E-Devlet şifreniz yoksa eğer; en yakın PTT şubesine T.C. kimlik numaranız ile başvurarak 2 tl karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet şifresi unuttum dediğinizde bu şifreyi internet üzerinden öğrenemezsiniz. Yeniden şifre alabilmeniz için PTT şubesine gidip almanız gerekmektedir. Bu uygulamanın yapılmasının nedeni sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp, sizin adınıza işlem yapılmasının önüne geçmektir.

Bu şifreyi almanız için T.C. kimlik numaranız yeterli olacaktır.

E-Devlet şifrenizi ilk aldığınızda 2 TL alınan işlem ücreti; E-Devlet şifresi unuttum veya kaybettim dediğiniz durumda 10 TL’ ye çıkmaktadır.

İşlemlerinizi yaparken sürekli bu şifreye ihtiyaç duyacağınız için ve E-Devlet şifresi unuttum dememek ve 10 TL gibi bir bedel ödememek için güvenli bir yere kaydetmelisiniz.

E-Devlet Şifresi Unuttum Diyenler İçin En Yakın PTT Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


altı × 6 =