Tarih: 05 Ağustos 2016

E-DEVLET ŞİFRESİ

E-DEVLET ŞİFRESİ

E-Devlet Sistemi Ve Şifresi Nedir ?

E-Devlet sistemi, sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi yapabilmeniz için oluşturulmuş bir sistemdir. Sosyal Güvenlik Kurumu, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi birçok kurumun işlemlerini bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede devlet dairelerinde gereksiz yere sıra beklemeyeceksiniz.

Bu sistem üzerinde işlem yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer bu şifre sizde yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekir. Başvuru sonucunda 2 TL ödeyerek şifrenizi öğrenebilirsiniz. Aldığınız bu şifre ile sisteme giriş yaparak istediğiniz sorgulama ve hesaplama işlemini başlatabilirsiniz.

Almış olduğunuz E-Devlet şifresini kaybetmeniz veya unutmanız durumunda ise E-Devlet şifresi değiştirme işlemine başvurmanız gerekmektedir. Şimdi size aşağıdaki başlıkta E-Devlet şifresi değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

E-Devlet Şifresi Değiştirme Nasıl Olur ?

E-Devlet şifresi değiştirme işlemi için öncelikle PTT şubesinden almış olduğunuz şifre ile sisteme giriş yapmalısınız. Bu giriş onaylandıktan sonra size şifre değiştirme ile ilgili bir uyarı mesajı gönderilecektir. Bu uyarının yönlendirmesiyle işleminizi yapabilirsiniz.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz olayda E-Devlet şifresi değiştirme işleminizi gerçekleştiremediyseniz kişisel bilgi ve ayarlarım seçeneğine tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada ”Şifre Değiştir” bölümüne gelerek  EDevlet şifresi değiştirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

 1. hediye karaoglan diyor ki:

  sigortamın yatı yatmadıgın ve e devlet şifresini nasıl alırım

  1. Admin diyor ki:

   E-devlet şifrenizi PTT ye giderek alabilirsiniz. Sigortanızın yatıp yatmadığını öğrenmek için yandaki linke tıklayınız. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 2. arslan akgül diyor ki:

  E DEVLETİN SAHİFESİ OLAN SGK SAYFASINA BİLGİ EDİNMEK İÇİN GİRİYORUM. SAYFALARIN ÇOĞU AÇILMIYOR. YADA BEN AÇAMIYORUM AMA AYNI SAYFA İÇERİSİNDE MUHTELİF YERLERDE FACEBOOK GİRİŞ SAYFASI,HAYATINIZIN AŞKINI BULUN V.B.SAYFASI GİBİ MALUM SAYFALARA YİNE E DEVLET SAYFALARINDAN RAHAT RAHAT GİRİLİYOR GALİBA Kİ BU KADAR ÖNEMLİ SAYFALARDA YER ALIYOR . BİLGİ ALMAK MÜMKÜN MÜ ACABA.. BU SAYFALARIN SPONSORLUĞUNU HANGİ SAYFALAR ÜSTLENİYOR.

  1. Admin diyor ki:

   Arslan Bey SGK ‘nın resmi sitesinde bu şekilde reklamlar bulunmamaktadır. Girdiğiniz yer resmi sayfası değil büyük ihtimalle. Buyurun site adresi : https://www.turkiye.gov.tr/

Yorum Yaz