Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET SİSTEME GİRİŞ

E-DEVLET SİSTEME GİRİŞ

Sosyal Güvenlik Kurumu‘ nun geliştirdiği hizmetlerden biri olan E-Devlet sisteme giriş ile devlet kurumları ile ilgili işlemlerinizi online bir şekilde kolaylıkla halledebilirsiniz. E-Devlet sisteme giriş yöntemlerini anlatacağımız bu yazımızda E-Devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza adı verilen kimlik doğrulama sistemleri ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Sisteme Giriş Nasıl Yapılır ?

  1. E-Devlet şifresi ile giriş yapacaksanız eğer öncelikle bir E-Devlet şifresi edinmelisiniz. Bu şifreyi en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
  2. Mobil imza yöntemiyle giriş ise GSM operatörleri tarafından E-Devlet girişi için sunulan bir hizmettir. Bu şirketlerden aylık belirli bir ücret karşılığında mobil imza hizmeti alabilirsiniz.
  3. Elektronik imza sistemi ile girişte özel şirketler tarafından size verilecek olan e-imza ile sisteme girişinizi yaparak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Sisteme Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 1 = yedi