Tarih: 03 Ağustos 2014

E-DEVLET UYGULAMALARI

E-DEVLET UYGULAMALARI

SGK üzerinden yapılabilen tüm uygulamalar E-Devlet sistemi üzerinden de yapılabilmektedir. E-devlet sisteminin resmi internet adresi www.turkiye.gov.tr dir. E-devlet sistemi üzerinde yer alan uygulamalar E-Devlet uygulamaları olarak adlandırılmaktadır.Yazımızın en altında E-Devlet uygulamalarına kolaylıkla ulaşabileceğiniz E-Devlet adresini bir link olarak vereceğiz.

E-Devlet Nedir ve E-Devlet Uygulamalarının Kapsamı Nedir?

E-Devlet uygulamaları sayesinde insanlar bürokratik işlemlerle vakit kaybetmeden işlemlerini internet üzerinden kolaylıkla ve çok çabuk halledebilmektedir. Ayrıca E-Devlet sistemi üzerinden sadece işlem yapmakla kalmayıp, aklınıza takılan bütün soruların cevabını E-Devlet uygulamaları sayesinde bulabilirsiniz. Çocuğunuz olduğunda nüfusa ne zaman ve nasıl kayıt yaptıracağınıza dair bilgileri E-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla edinebilirsiniz. Yapmanız gereken işlemleri en doğru şekilde E-Devlet uygulamalarından öğrenebilirsiniz.

E-Devlet uygulamaları sayesinde motorlu taşıtlar verginizi öğrenebilir, işsizlik ödeneğine başvurabilir ve daha bunun gibi bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet uygulamaları 3 ana başlık altında toplanmıştır:

  • Devlet
  • Vatandaş
  • İş

Devlet Başlığı Altında Yapılabilecek İşlemler

Tarihimiz, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM, Enerji, Doğal Kaynaklar ve Çevre, Devlet Sözleşme ve İhaleleri, Genelkurmay Başkanlığı, Uluslararası İlişkiler, Araştırma ve İstatistikler, Adli ve İdari Yargı, Eğitim, Kültür ve Turizm, Savunma ve Güvenlik, Tarım, Sağlık, Mevzuat, Bilim ve Teknoloji.

Vatandaş Başlığı Altında Yapılabilecek İşlemler

Doğum, Eğitim, Askerlik ve Seferberlik, İş ve Kariyer, Sağlık, Sosyal Güvenlik, Aile, Seyahat ve Turizm, Engelli Vatandaşlar, Kültür-Sanat ve Spor, Yasal İşlemler, Trafik, Haklar ve Korunması, Yasal İşlemler.

İş Başlığı Altında Yapılabilecek İşlemler

Sektörler, İşletmenin Doğuşu ve Feshi, Devlet İhaleleri, İşletmelerin Büyüme ve Gelişimi, Destek ve Krediler, Dış Ticaret, Bağış, Yatırım ve Sermaye, Elektronik Ticaret,Vergi, Ekonomi ve Finans, İş ve Kariyer.

Yukarıda verilen E-Devlet uygulamalarının başlıkları yalnızca ana başlıklardır. Bu başlıkların alt kategorileri de bulunmaktadır. Örneğin, ”Eğitim” bölümüne tıklayarak çeşitli sınav tarihleri ve sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


6 + = onüç