Tarih: 03 Ağustos 2014

E-İmza Nasıl Alınır?

E-İmza Nasıl Alınır?

Günümüzde modern dünyamız içerisinde teknolojinin bu denli yaşantımızda etkili olması imza konusunda da yeni sistemleri bizlere sunmaktadır. Günümüzde özellikle E-Devlet sistemine giriş yöntemlerinden bir tanesi olması sayesinde e-imza oldukça popüler bir hale gelmiştir.

E-imza Nereden Alınır?

E-imza internet üzerinde doküman ve belgelerin kim tarafından gönderildiği ve kim tarafından alındığını anlayabilmemize olanak sağlayan bir sistemdir. E-imza nasıl alınır sorusuna gelecek olursak e-imzanın alınması için elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarına başvuruda bulunulması gerekmektedir.

E-imza ve nereden alınır sorunuz için elektronik sertifika hizmet sağlayıcıları listesi için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Listede yer almakta olan bu hizmet sağlayıcılara başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Ayrıca e-imza kullanabilmek için başvurunuzun ardından size program CD’si ve diğer medya araçları gönderilmektedir. Bu noktada e-imza ıslak imza ile eşdeğerde olmaktadır. SSK sorgulama iyi günler diler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


6 + dört =