Tarih: 03 Ağustos 2014

Emekli Sandığı Sorgulama

Emekli Sandığı Sorgulama

Şifresiz Emekli Sandığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Emekli sandığı sorgulama işlemi için yazının sonunda vermiş olduğumuz E-SGM uygulaması bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfa içerisinde şifresiz olarak emekli sandığı sorgulama işlemini yapabilmenizden dolayı sizden başka kimsenin bilemeyeceği kimlik numaranız, cilt numaranız, doğum tarihiniz ve nüfusa kayıtlı olduğu il gibi bilgiler talep edilmektedir.

Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra en altta yer alan güvenlik kodunu da girerek sorgula seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde yer alan sağ kısımdaki liste içerisinde en üstte yer alan tescil kaydı tespiti seçeneğine tıklamanız daha sonra altında açılan seçenekleri içerisinden tescil kaydı tespiti 4C seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Aynı bağlantıdan 4A seçeneiğini seçerek SSK sorgulama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Şifresiz Emekli Sandığı Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

 E-Devlet Emekli Sandığı Sorgulama

Emekli sandığı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapmak için alt kısımda yer alan E-Devlet bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde kimliğimiz şimdi doğrula sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu noktada eğer E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek iki TL’ye E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Daha sonra E-Devlet şifresi ile giriş seçeneğine tıklayıp ardından giriş sayfasında kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girerek giriş sekmesine basmanız gerekmektedir. Bu sayede E-Devlet sistemi sizi direkt olarak emekli sandığı sorgulama sayfasına yönlendirecektir. Burada direkt olarak sonuçlarınızın listelenmektedir.

E-Devlet Emekli Sandığı Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


dört − 1 =