Tarih: 03 Ağustos 2014

Grup Sağlık Sigortası

Grup Sağlık Sigortası

Grup Sağlık Sigortası Nedir?

Ülkemizde vatandaşların çeşitli sosyal güvencelerden ve haklardan yararlanabilmesine olanak sağlayacak pek çok farklı niteliklerde ve koşullarda sağlık sigortaları bulunmaktadır. Bu sağlık sigortaları arasında yer almakta olan grup sağlık sigortası en genel tanımı ile belirli sayılarda kişilerin bir araya gelerek toplu olarak özel sağlık sigortası yaptırması işlemidir.

Grup sağlık sigortası yaptırılabilmesi için bir grup arkadaşın bir araya gelmesi ya da bir şirkette çalışmakta olan vatandaşların bir araya gelmesi ile de yaptırılabilmektedir. Bu noktada şirket çalışanları için dilerse grup halinde özel sağlık sigortası yaptırabilmektedir.

Grup Sağlık Sigortasının Avantajları

Grup sağlık sigortası yaptırmanın en büyük avantajlarının başında gruba özel fiyatlar ile çok daha uygun koşullarda sigorta yaptırılabilmesidir. Bunun dışında ülkemizde şirketler bünyesinde çalışmakta olan çalışanları için yaptıracakları grup sağlık sigortası ile ödemekte oldukları prim ödemelerini ödedikleri vergilerden düşebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş + = 8