Tarih: 03 Ağustos 2014

PLAKA SORGULAMA

PLAKA SORGULAMA

Plaka Sorgulama İşlemi

İnternet üzerinden aracınızın plaka sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden plaka sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak E-Devlet şifresine ihtiyaç duymaktasınızdır. E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesinden E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Eğer E-Devlet şifreniz var ise direkt olarak alt kısımda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak plaka sorgulama sayfasına gidebilirsiniz.

 Nasıl Sorgulayabiliriz?

Açılan sayfa içerisinde yer alan kimliğimi şimdi doğrula sekmesine tıklamanız daha sonra açılan sayfa içerisinde E-Devlet şifresi ile giriş seçeneğine tıklayarak kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu sayede sistem sizi otomatik olarak plaka sorgulama işleminizi gerçekleştireceğiniz sayfaya yönlendirmektedir. Bu işlemin ardından açılan sayfa içerisinde plaka sorgulama işlemini gerçekleştirmek istediğiniz plaka numarası istenmektedir. Bu plaka numarasını doğru bir şekilde girerek plaka sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Plaka Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 × = otuz iki