Tarih: 03 Ağustos 2014

SGK 4/1-(B) MAAŞ HESAPLAMA

SGK 4/1-(B) MAAŞ HESAPLAMA

SGK 4/1-(B) maaş hesaplama Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-Hizmetler kapsamında sunduğu yeni bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde aylık hesaplamanızı ve emekli aylığı hesaplamanızı tek bir sistem üzerinden yapabilirsiniz. SGK 4/1-(B) maaş hesaplamayı SGK’nın resmi sitesinden, E-Devlet’in resmi sitesinden ve kurumun intra sayfasından yapabilirsiniz. Ancak SGK 4/1-(B) maaş hesaplamada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. O noktalar şunlardır;

  1. Emeklilik hesaplamanız SGK 4/1-(B) maaş hesaplamada ayrı bir başlık olarak hesaplanmayacaktır. Aylık hesaplamaya ek olarak farklı bir sayfada emeklilik aylığınızı ve emeklilik şartlarınızı hesaplayabilirsiniz.
  2. SGK 4/1-(B) maaş hesaplamayı henüz yaşlılık aylığı bağlanmamış sigortalı vatandaşlar kullanabilirler. Yaşlılık aylığı bağlanmış vatandaşların aylıkları ve emeklilik şartları hesaplanmayacaktır.
  3. Ayrıca emekli aylığınız Bağ-Kur’da yer alan bilgilerinize göre adeta bugün talepte bulunmuşsunuz gibi yaklaşık olarak hesaplanacaktır.
  4. SGK 4/1-(B) maaş hesaplama yapabilmeniz için 5400 gün sigorta priminizi yatırmış olmanız gerekir. Eğer yatırmadıysanız hesaplama işleminiz yapılmayacaktır.
  5. Bu uygulama üzerinden yaptığınız aylık hesaplamalarınız hiçbir kurum ve kuruluşta resmi evrak niteliği taşımamaktadır.

SGK 4/1-(B) Maaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bağ-Kur maaş hesaplamanızı yapabilmek için aşağıdaki işlemleri adım adım takip ediniz.

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizin için verdiğimiz linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • “Kurumu” sekmesinden sizin için uygun olanı seçiniz.
  • Güvenlik kodunu doğrulayınız.
  • Sorgula butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada Bağkur maaş ve emekli maaşı hesaplamanızı yapınız.

SGK 4/1-(B) Maaş Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


altı + 5 =