Tarih: 03 Ağustos 2014

SGK ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

SGK ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

SGK adres değişikliği ile adrese bağlı kayıt sisteminin yürürlüğe girmesinden sonra tüm konutlarda olduğu gibi iş yerlerinde de adres değişikliği durumu olacağı zaman bildirme mecburiyeti getirilmiştir. İş yeri değişikliği yapılmasına rağmen bu bilginin gerekli yerlere bildirilmemesi birtakım sıkıntılara yol açabilir. Bu yüzden SGK adres değişikliği işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

SGK Adres Değişikliği Nasıl Yapılır ?

SGK‘ya bağlı olarak çalışan veya SGK ile ilişkisi bulunan kurumların adres değişikliği söz konusu olduğu zaman, yapılacak birkaç işlem vardır. İş yeri sahibi olan kişinin, SGK adres değişikliğinde iki farklı karar alması gerekir. Bu kararlardan birincisi SSK‘ya verilmek üzere alınır, diğeri ise ticaret siciline tescil verilmek için alınır. SSK için alınan kararda SGK adres değişikliği işlemi gerçekleşmeden önce sigortaya bilgi verilir.

Ardından yeni bağlı olduğunuz Sosyal Sigortalar Kurumu Müdürlüğü’nde, işe ilk defa başlıyormuş gibi yeniden kayıt yaptırıp dosya açtırmanız gerekecektir. Bu açılan dosya ile birlikte iş yeri yeni bir SSK numarası ile hizmete başlamış olacaktır. Ticaret siciline tescil için alınan karar da ise tescil işleminizi gerçekleştirdikten sonra, SSK adres değişikliği işleminde önce bağlı bulunduğunuz SSK Müdürlüğü’nde ve varsa bağlı olduğunuz başka müdürlüklerde SGK adres değişikliğiniz geçerli sayılacaktır.

SGK adres değişikliği birçok kişi tarafından bilinmez durumda olup, işveren kişiler çeşitli cezalar almaktadır.

SGK Adres Değişikliği Dilekçe Örneği İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


× 5 = otuz beş