Tarih: 29 Nisan 2016

SGK Aktivasyon Sorgulama

SGK Aktivasyon Sorgulama

SGK Aktivasyon Sorgulama İşlemi

SGK aktivasyon sorgulama işleminizi yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eski dönemde internet üzerinde yer almakta olan SGK aktivasyon sorgulama sistemleri birbirinden farklı olarak hizmet vermekteydi ve her il için geçerli olmamaktaydı. Ancak bu yeni sistem sayesinde SGK aktivasyon sorgulama işlemi her il için tek bir noktadan yapılabilmektedir.

SGK Aktivasyon Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK aktivasyon sorgulama işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak yazının sonunda yer almakta olan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılan sayfa içerisinde sizden SGK aktivasyon sorgulama işleminiz için uyruğunuz ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra T.C. kimlik numarası, nüfus il, cilt numarası ve doğum yılını girdikten sonra güvenlik kodunu girmeniz ve sorgula sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan sayfa içerisinde tescil kaydı tespiti sekmesine tıklayarak SSK aktivasyon sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Aktivasyon Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

 1. bayram ASLANKAN diyor ki:

  genel sağlık sikortasında haberim yokken ssk calışırken adıma 720 TL borc cıkmış

  1. Admin diyor ki:

   Bu konu hakkında SGK ya başvurursanız daha detaylı yardımcı olacaklardır.

 2. uğur diyor ki:

  sigortam yatıyormu

  1. Admin diyor ki:

   Yazıda gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Sizden istenenleri yerine getirerek öğrenebilirsiniz.

 3. cumhur diyor ki:

  ben şeker hastasıyım nasıl emekli oabilirim yardımcı olurmusunuz

  1. Admin diyor ki:

   Şeker hastalarının malulen emekli olabilmeleri için, en az 10 yıldan beri sigortalı olup, 1.800 gün prim ödemeleri gerekmektedir.

 4. leyla cemen diyor ki:

  2400 günüm var şeker hastasıyım çok yüksek şekerim var gözlerimden 4 defa anju oldum doktorlar raporumu verdi emekli olabilirmiyim

  1. Admin diyor ki:

   Leyla Hanım, malülen emekli olabilmeyi soruyorsanız, SGK Sağlık Kurulunca çalışma gücünüzü %60 oranında kaybetmiş olduğunuzun onaylanması gerekmektedir.

 5. Serhat diyor ki:

  Sigortalı olarak çalışıyorum. Anne ve Babamı sigortamdan yararlanmaları için aktivasyon işlemi yaptırmıştık. Oldu tekrar iptal olmuş bir kaç kere yaptırdık ve yine iptal olmuş. Çalıştığım şirketim Beşiktaş SGK ya bağlı, Beşiktaş SGK yı aradım oturduğum yeri sordular bende Beyoğlu dedim o zaman Beyoğlu SGK ya başvurmanız gerekecek dediler. Tekrardan nereye başvurmam gerekiyor ve istenilen evraklar nelerdir?

  1. Admin diyor ki:

   Serhat Bey Beyoğlu SGK’ya başvurmanız gerektiği söylendiyse oraya başvurunuz.

   1. Serhat diyor ki:

    Teşekkürler…

Yorum Yaz