Tarih: 03 Ağustos 2014

SGK EMEKLİ MAAŞI

SGK EMEKLİ MAAŞI

Kişiler emekli olduklarında rahat bir hayat sürdürebilmek için SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi kurumlara prim yatırmak zorundadırlar. Çünkü yatırdıkları bu primlere göre emekli maaşı alabileceklerdir. Aynı zamanda çalıştıkları süre boyunca da ne kadar emekli maaşı alacaklarını da merak ederler. Biz size bu yazımızda SGK emekli maaşınızı nasıl sorgulayacağınızı anlatacağız. SGK emekli maaşı sorgulama için iki yöntem vardır. Bunlar E-Devlet şifresiyle ve şifresiz yapılan sorgulamalardır.

E-Devlet Şifresiyle SGK Emekli Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Başlıktan da anlaşıldığı gibi SGK emekli maaşı sorgulaması için E-Devlet şifresinin olması şarttır. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda sizden istenen 2 TL işlem ücretini ödeyiniz ve şifrenizi alınız.

  • Şifrenizi aldıktan sonra aşağıda sizin için verilen linklerden size uygun olanı seçiniz. Eğer SSK’ya bağlıysanız 4A, Bağ-Kur’a bağlıysanız 4B, Emekli Sandığı’na bağlıysanız 4C seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından açılan sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Doğrulamayı yaptıktan sonra “E-Devlet Şifresi” sekmesinin altında yer alan T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Sisteme giriş yap butonuna tıkladıktan sonra SGK emekli maaşı sorgulamanızı tamamlayabilirsiniz.

SGK Emekli Maaşı 4A İçin TIKLAYINIZ!

SGK Emekli Maaşı 4B İçin TIKLAYINIZ!

SGK Emekli Maaşı 4C İçin TIKLAYINIZ!

Şifresiz SGK Emekli Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Bu işlem için yazının sonunda sizin için verilen linke tıklayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı giriniz. Nüfusta bağlı olduğunuz ili seçiniz. Cilt numaranızı giriniz ve doğum yılınızı seçiniz. Güvenlik kodunu da girdikten sonra sorgula butonuna tıklayınız.

Yönlendirilmiş olduğunuz sayfada “Emekli Aylık Bilgisi” sekmesine tıklayınız. Sekmenin altında yer alan seçeneklerden SSK’ya bağlıysanız 4A, Bağ-Kur’a bağlıysanız 4B, Emekli Sandığı’na bağlıysanız 4C’ye tıklayınız. Bu işlemlerden sonra emekli maaşınızı sorgulayabilirsiniz.

Şifresiz SGK Emekli Maaşı İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− bir = 1