Tarih: 03 Ağustos 2014

SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

Her vatandaş gibi sizde geleceğinizi garanti altına almak ve yaşlandığınızda para kazanamama korkusundan dolayı emeklilik başvurusunda bulunursunuz. Ne zaman emekli olacağınızı veya daha ne kadar prim ödemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Biz de size bu yazımızda SGK emeklilik sorgulama hakkında bilgi vereceğiz.

SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aşağıda vereceğimiz SGK emeklilik sorgulama bağlantısına tıkladıktan sonra önünüze gelecek olan sekmeden cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, hizmete başlama tarihinizi ve prim ödeme gün sayınızı girmelisiniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra “Gönder” butonuna tıklamalısınız. Girdiğiniz bilgilerinize göre emekli olma yaşınız geldiyse “Emekli Olabilirsiniz.” yazısını göreceksiniz. Eğer emeklilik yaşınızı doldurmadıysanız emekli olacağınız tarihi, sigortalılık sürenizi ve kalan prim gün sayısını öğrenebilirsiniz. 3600 gün süresini doldurduktan sonra ileri yaştan emeklilik koşullarını da görebilirsiniz.

SGK Emeklilik Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

  1. turgut üre diyor ki:

    hem ssklı hemde emekli sandığına bağlı olarak çalıştım 6 kasım 2013 de emeklilik dilekçemi verdim ne zaman sonuçlanır

    1. Admin diyor ki:

      Ne zaman sonuçlanacağı konusunda kesin bir tarih verilmez Turgut Bey, SGK ile irtibatı koparmayarak sorgulayabilirsiniz.

Yorum Yaz


8 + = on