Tarih: 03 Ağustos 2014

SGK Hasta Bakım Aylığı

SGK Hasta Bakım Aylığı

SGK Hasta Bakım Aylığı Nedir?

Günümüzde insanlar bir şekilde yaşamlarını idame ettirebilirken bazı insanların bakıma ihtiyaçları olmaktadır. Bu durumda kişinin yakınlarının omuzlarına oldukça büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Ülkemizde düşük olan ücretler nedeni ile bakım esnasında en çok karşılaşılmakta olan sorunların başında maddiyat gelmektedir.

Bu neden ile devlet SGK hasta bakım aylığı ile evlerinde bakıma muhtaç bireyin bulunduğu kişilere maddi açıdan yardımda bulunmaktadır. Ülkemizde evinde bakıma muhtaç bir kişinin bulunduğu vatandaşlara çeşitli işlemler sonrasında engelli bakım ödeneği altında SGK hasta bakım aylığı verilmektedir.

SGK Hasta Bakım Aylığı Alma Şartları

Ülkemizde bu SGK hasta bakım aylığı hizmeti genel olarak yaşlılara verilmektedir. Ancak bunun dışında ülkemizde evinde yatalak hasta olan ve evden çıkamayacak düzeyde hastalığı olan vatandaşlar için de SGK hasta bakım aylığı verilmektedir.

SGK Hasta Bakım Aylığı Nasıl Bağlanır?

SGK hasta bakım aylığı alabilmek için vatandaşların ilk olarak bir rapor çıkartması gerekmektedir. Bu raporun ise tam teşekküllü bir hastaneden alınmış bir sağlık raporu olması gerekmektedir. Bunun dışında SSK hasta bakım aylığı almak isteyen vatandaşların ülkenin her noktasından 444 3 833 numaralı telefonu arayarak talepte bulunabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− yedi = 0