Tarih: 03 Ağustos 2014

SGK NO SORGULAMA

SGK NO SORGULAMA

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi kurumlar SGK çatısı altında toplanmıştır. SGK no sorgulama sayesinde de bu kurumlara yatırdığınız primlerin miktarını, ne zaman yatırıldığı ve SGK sicil numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

Şifresiz SGK No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifresiz yapacağınız SGK no sorgulama için kimlik bilgilerinizin olması yeterlidir.

 • Öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı, nüfusta kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı ve doğum yılınızı giriniz. Güvenlik kodunu da doğrulayarak sorgula butonuna tıklayınız.
 • Karşınıza gelen sayfanın sağ kısmında yer alan “Hizmet Bilgisi” sekmesine tıklayınız. SSK’ya bağlıysanız bu sekmenin altında yer alan “Hizmet Bilgisi 4A” seçeneğine, Bağkur’a bağlıysanız “Hizmet Bilgisi 4B” seçeneğine tıklayınız ve SGK no sorgulamanızı yapınız.

Şifresiz SGK No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Şifreli SGK No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifreli SGK no sorgulama için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Bu şifreye sahip değilseniz bir PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. PTT şubesinde sizden 2 TL istenecektir. Bu ücreti ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra SSK’ya bağlıysanız 4A, Bağkur’a bağlıysanız 4B, Emekli Sandığı’na bağlıysanız 4C linkine tıklayınız. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayınız. Kimlik doğrulamasından sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip sisteme giriş yapınız. Bu işlemlerden sonra SGK no sorgulamanızı yapabilirsiniz.

4A No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4B No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4C No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

 1. ahmet güden diyor ki:

  31ocak 2001 de memuriyete başladım 16 08 1977 doğumluyuım. görevim 14sene oldu. ben tazminatımı 15senede alma imkanım varmı. teşekür ederm.

  1. Admin diyor ki:

   15 senede alma hakkınız var ancak aldıktan sonra yeni bir işe başlamak tehlikeli.

 2. murat diyor ki:

  bu gün işten çıkartıldım

  1. Admin diyor ki:

   Haklı sebeplere dayanmayan bir şekilde işten çıkarıldıysanız işsizlik maaşı başvuru yapabilirsiniz. Resmi kimlik belgeniz ve işveren tarafından düzenlenen işten ayrılma bildirgesi ile birlikte İŞKUR’a gidiniz.

 3. ahmet diyor ki:

  07/10/1969 dogumluyum 10/10/1989 tarihinde bag kur kaydım var aralıksız yatırıyorum ne zaman emekli olurum

  1. Admin diyor ki:

   Emeklilik hesaplama işlemi için : http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

 4. Tuncay Akdeniz diyor ki:

  Sayın yetkililer emekli maaşlarından kesilen miktarın neden detaylı bilgileri verilmiyor sadece kesinti tutarı gösteriliyor.detaylı bilgilerin tarafıma bildirilmesini bilgilerinize arz ederim saygılarımla

  Not.bu gibi bilgileri öğrenmek her emeklinin yasal hakkı değil midir ?

  1. Admin diyor ki:

   Tuncay Bey biz resmi kurum değiliz o yüzden bu isteklerinize cevap veremeyiz. Bu noktada SGK ya başvurarak kesinti sebebini öğrenebilirsiniz.

Yorum Yaz


4 × = yirmi