Tarih: 03 Ağustos 2014

SGK RANDEVU ALMA

SGK RANDEVU ALMA

Bu yazımızda SGK randevu alma hakkında size bilgi vereceğiz. Bilindiği üzere önceleri sabahın erken saatlerinde vatandaşımızın hastaneye giderek hastane üzerinden randevu alması gerekmekteydi. Hatta birçok hekimin muayenesi dolmuş vatandaşımız başka bir gün tekrardan aynı şeyi yapmak zorunda kalıyordu. Artık Sağlık Bakanlığı bunların önüne geçmek için yapılan en önemli çalışmalardan biri Hastane Randevu Merkezidir. 3 şekilde SGK randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Alo 182′yi arayarak telefon üzerinden, dilerseniz internet üzerinden, dilerseniz de eskiden olduğu gibi sabah erken saatlerde hastaneye gidip hastaneden SGK randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Alo 182 aranarak: Ev, iş, ankesör ve cep telefonların Alo 182′yi arayarak SGK randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Alo 182′yi aradığınızda çağrınızı karşılayan canlı operatöre vatandaşımızın randevu talebinde bulunan kişinin T.C. kimlik numarasını vermesi gerekmektedir. Canlı operatör bilgilerinizi doğruladıktan sonra dilediği hastaneye veya hekimden en az biri operatöre bildirilir ve canlı operatör size uygun saat ve zaman dilimini belirtir. Vatandaş uygun bir şekilde seçimini yaparak SGK randevu alma işlemini gerçekleştirmiş olur.

İnternet üzerinden: SGK randevu alma işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek isterseniz aşağıda verilen linkten giriş yaptıktan sonra üye iseniz vatandaş giriş ekranınızda T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra “Giriş” butonuna tıklayabilirsiniz. Önünüze açılan sekmede muayene olmak istediğiniz ili, ilçeyi, hastaneyi, semt polinikliğini, kliniği, klinik yerini ve hekimi- bilgilerinizi doldurduktan sonra “Randevu Al” butonuna tıklayabilirsiniz. Dilerseniz “Aile Hekiminden Randevu Al” butonuna tıklayarak aile hekiminizden SGK randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üye değilseniz; önünüze gelecek olan bağlantıdan “Yeni Üye” butonuna tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, cinsiyetinizi, doğum yerinizi, doğum tarihinizi, baba adınızı, anne adınızı, cep telefonunuzu, sabit telefonunuzu, e-posta adresinizi ve yeni belirleyecek olduğunuz parolanızı doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak SGK randevu alma işleminize devam edebilirsiniz.

İnternet Üzerinden SGK Randevu Alma İşleminizi Gerçekleştirmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


beş × 4 =