Tarih: 04 Ağustos 2014

SSK RAPOR SORGULAMA ADRESİ

SSK RAPOR SORGULAMA ADRESİ

Modern dünyada internet üzerinde yer almak her ticari, resmi ve özel kuruluş için elzem hale gelmiştir. Bu noktada ülkemizde vatandaşlara hizmet vermekte olan devlet kurumları, kamu, kurum ve kuruluşların mutlak suret ile internet üzerinde çok daha aktif bir hizmet politikası edinmesi elzem hale gelmiştir. Bu noktada vatandaşların oldukça sık olarak işlemlerini gerçekleştirmekte oldukları Sosyal Güvenlik Kurumu da internet üzerinde çok daha aktif bir hizmet politikası ile vatandaşlara modern bir hizmet sunmaktadır.

 

Bu noktada vatandaşlar SSK ile ilgili olan pek çok işlemini, Sosyal Güvenlik Kurumunun internet üzerinde yer almakta olan uygulama ve sistemleri üzerinden gerçekleştirmeyi tercih etmektedirler. Bu sayede vatandaşlar SSK sorgulama işlemleri başta olmak üzere sigortaları ile ilgili daha pek çok işlemini internet üzerinden online olarak, sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler. İnternet üzerinde yer almakta olan çeşitli Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları sayesinde, vatandaşlar SSK rapor parası ile işlemlerini de sadece birkaç dakika içerisinde şifresiz olarak gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

 

Bu noktada da internet üzerinde yer almakta olan SSK rapor parası ile ilgili bilgiler sağlamakta olan web siteleri sadece rapor parası alabilmek için gerekli şartlar ve başvuru işlemleri ile ilgili vermemektedir.  Aynı zamanda da internet üzerinden online olarak SSK rapor parası ile ilgili olarak sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağına dair ayrıntılı ve yönlendirici bilgiler vermektedir. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumunun internet üzerinde yer almakta olan SSK rapor parası ile ilgili olarak sorgulama uygulamasına çok daha kolay ve çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilmenize olanak sağlayacak linkler ile direkt yönlendirmelerde de bulunmaktadırlar.

 

İnternet üzerinde yer almakta olan web siteleri üzerinde yer almakta olan SSK rapor parası ile bilgiler sayesinde vatandaşlar, bu ödeneği nasıl alacaklarına ve alma haklarının olup olmadığına dair en ayrıntılı bilgilere ulaşabilme olanağına sahip olabilmektedirler. İnternet üzerinde yer almakta olan bu SSK rapor parası ile ilgili bilgiler sağlamakta olan web siteleri sadece rapor parası alabilmek için gerekli şartlar ve başvuru işlemleri ile ilgili vermemektedir.

 

Vatandaşlar SSK ile ilgili olan işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamakta olan bu Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarının her biri günün yirmi dört saati, herhangi bir mesai saati koşulu olmaksızın yapılabilmektedir. Bu sayede vatandaşlar SSK ile ilgili işlemlerini gerçekleştirmek için Sosyal Güvenlik Kurumu binalarına gitmek yerine diledikleri noktadan internet üzerinde yer almakta olan bu kurum uygulamalarına erişim sağlayarak sigortaları ile ilgili olan işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

 

Vatandaşlar internet üzerinde oldukça kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilme olanağına sahip oldukları SSK ile ilgili işlemlerini en güncel şekilde gerçekleştirebilmektedirler. E-SGM uygulaması üzerinden SSK sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler. Bu noktada vatandaşlar internet üzerinde yer almakta olan bu E-SGM uygulaması üzerinden SSK sorgulama işlemlerini şifresiz olarak gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

 

Vatandaşların şifresiz olarak sigortaları ile ilgili olarak sorgulama ve hizmet dökümü alma gibi işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamak amacı ile 2011 senesinde hizmete sunulmuş olan bu uygulama üzerinde bazı önem arz etmekte olan kişisel bilgilerin girilmesi ile SSK sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

 

Bu noktada vatandaşların E-SGM uygulaması üzerinden SSK sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmesi için öncelikle T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası gibi kişisel bilgilerini girmesi gerekmektedir. Vatandaşlar bu sayede şifresiz olarak SSK sorgulama işlemlerini hem şifresiz olarak hem de sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

Etiketler:

Yorumlar

 1. Gürel Keles diyor ki:

  sigorta baslama tarihi ve toplam ödenen gün sayisi emekli olabilmem icin toplam kac gün gerekiyor tesekkürler

  1. Admin diyor ki:

   Biz resmi kurum değiliz. Bunu kendiniz yanda verdiğimiz linke tıkladıktan sonra bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz. http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

 2. Rabia diyor ki:

  çocuk bağaşı olup olmadıgına nasıl bakacam

  1. Admin diyor ki:

   Ne demek istediğinizi anlayamadık tam olarak Rabia Hanım ?

 3. Cenk diyor ki:

  ben bir iş kazası geçirdim. hastaneye gittim doktor 20 gün rapor verdi bana. ama raporu kağıt üzerinden vermedi. artık netten takip ediliyormuş. onu nasıl ve nerden takip ediceğimi bulamadım. konu hakkında bilginiz varsa bana yardımcı olurmusunuz?

  1. SGK Merkezi diyor ki:

   Cenk Bey yanda verdiğimiz linkten sorgulayabilirsiniz. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/Isgoremezlik4AOdemeSorgula

 4. arzu diyor ki:

  yıllar önce sigorta kartları vardı benım o kartlarda ilk işe girişim 1996 yazıyo ama netten takip edıyorum resmı sıtede 1998 yazıyo acaba hangısı doğru ssk gitmeden öğrenebilirmiyim teşekkürler.

  1. SGK Merkezi diyor ki:

   Gitmeden öğrenemezsiniz Arzu Hanım.

Yorum Yaz


+ 9 = onbeş